Zmiany na skrzyżowaniach od 6 i 7 marca

Od 6 marca zostanie umożliwiony przejazd na wprost przez skrzyżowania Kościuszki/Zamkowa/Pułaskiego i Traugutta/Zamkowa/Narutowicza. Od 7 marca rozpocznie się przebudowa torowiska na skrzyżowaniu Warszawska/Sikorskiego.

Od niedzieli 6 marca 2022 r. umożliwiony zostanie przejazd (północ – południe) przez skrzyżowanie ulic Zamkowa/Narutowicza/Traugutta. Na całej długości ulic Narutowicza oraz Traugutta będzie odbywał się ruch dwukierunkowy. W tym samym dniu otwarte dla przejazdów w kierunku północnym (Kościuszki -> Pułaskiego) zostanie skrzyżowanie ulic Zamkowa/Kościuszki/Pułaskiego. Ruch jednokierunkowy zostanie przywrócony na całej ul. Pułaskiego oraz na ul. Kościuszki (między ul. Kolbego a Zamkową). Ruch dwukierunkowy będzie nadal obowiązywał na ul. Kościuszki (między ul. Skłodowskiej – Curie a Kolbego). Na odcinku ul. Zamkowej od ul. Traugutta do ul. Pułaskiego zostanie utrzymany zakaz ruchu za wyjątkiem wjazdów docelowych.

W związku z rozpoczęciem przebudowy torowiska w obszarze skrzyżowania ul. Warszawska/Sikorskiego od poniedziałku 7 marca 2022 r. zamknięty zostanie zjazd ze skrzyżowania w ul. Sikorskiego. Ruch pojazdów poruszających się ul. Warszawską zostanie skierowany w ul. Nawrockiego, zaś pojazdy wyjeżdżające z ul. Nawrockiego będą zobligowane do skrętu w prawo. Dojazd do ulicy Sikorskiego będzie możliwy objazdem ulicami Warszawska – Partyzancka.

Wprowadzone zostaną również zmiany w trasach kursowania linii transportu zbiorowego.

Autobusy linii 1 z Dworca PKP pojadą bez zmian do ul. św. Jana, dalej objazdem ulicami: Partyzancką, Konstantynowską, Warszawską, Szewską, ks. P. Skargi, 20 Stycznia do Nawrockiego i następnie stałą trasą.

Z Waltera-Jankego dojadą natomiast bez zmian do ul. ks. P. Skargi, następnie pojadą objazdem ulicami: Nawrockiego, 20 Stycznia, Skargi, Bóźniczną, Konstantynowską do Partyzanckiej i dalej bez zmian do Dworca PKP.

Przystanki dodatkowe na trasie objazdu:

  • kier. Waltera-Jankego: Konstantynowska / Warszawska, Skargi / 20 Stycznia,
  • kier. Dworzec PKP: 20 Stycznia / Skargi, Konstantynowska

Autobusy linii T z Dworca PKP pojadą bez zmian do ul. Wiejskiej, dalej objazdem ulicami: Moniuszki, Kilińskiego, „Grota” Roweckiego, Nawrockiego do Warszawskiej i następnie stałą trasą.

Z Guzewa i Rzgowa dojadą bez zmian do ul. Rzgowskiej, dalej pojadą objazdem ulicami: Warszawską, Dobrą, ks. P. Skargi, Nawrockiego, „Grota” Roweckiego, Kilińskiego, Moniuszki i Szarych Szeregów do Dworca PKP.

Przystanki dodatkowe na trasie objazdu:

  • kier. Rzgów: Kilińskiego / Moniuszki (NŻ), Grota-Roweckiego / hala sportowa, Grota-Roweckiego / os. Kopernika, Grota-Roweckiego / Nawrockiego, Nawrockiego / 20 Stycznia,
  • kier. Dworzec PKP: Skargi / Dobra (NŻ), Skargi / Nawrockiego, Nawrockiego / Bracka, Grota-Roweckiego / Gryzla, Grota-Roweckiego / Bugaj, Grota-Roweckiego / Kilińskiego

Ponadto zostają przesunięte godziny odjazdów linii T w dni powszednie, w celu zapewnienia przesiadek: z Guzewa z 6:31 na 6:16 oraz z CH Ptak Outlet z 9:43 na 9:54.

Przypominamy, że obowiązujące w Pabianicach bilety czasowe uprawniają do przesiadania się między autobusami MZK w oznaczonym czasie 40 lub 60 minut.

No Comments Yet

Comments are closed