Zmiany od 5 lipca

Od 5 lipca otwarte zostaną przejazdy przez ul. Wiejską w Pabianicach i Jana Pawła II w Ksawerowie. Zamknięta zostanie ul. Zamkowa od ul. Kilińskiego do ul. Żeromskiego.

Od poniedziałku 5 lipca 2021 r. zostaną wprowadzone kolejny zmiany w organizacji ruchu, związane  z realizacją projektu „Łódzki Tramwaj Metropolitalny: etap Pabianice – Ksawerów”. Otwarte dla ruchu zostaną skrzyżowania ulic Wiejskiej z Łaską w Pabianicach oraz Jana Pawła II z Łódzką w Ksawerowie. Zamknięta zostanie natomiast ulica Zamkowa na odcinku od ul. Kilińskiego do ul. Żeromskiego, z dopuszczeniem docelowych wjazdów do posesji.

Otwarcie ul. Wiejskiej

W związku z otwarciem ul. Wiejskiej, od 5 lipca na stałe trasy przez ulice Łaską i Wiejską wrócą autobusy linii 1, 3, 4, 5, T i Z41. Autobusy linii Z41 nie będą zatem już podjeżdżać pod dworzec PKP (zostanie przywrócony przystanek Szarych Szeregów/Łaska).

Otwarcie ul. Jana Pawła II w Ksawerowie

Od 5 lipca zostanie również przywrócony przejazd przez ul. Jana Pawła II przy ul. Łódzkiej w Ksawerowie. Na stałą trasę wrócą wówczas autobusy linii 263.

Zamknięcie ul. Zamkowej

Od 5 lipca Progreg InfraCity Sp. z o.o., wykonawca przebudowy linii tramwajowej, zamknie dla ruchu ulicę Zamkową na odcinku od ul. św. Jana do ul. Żeromskiego. Dopuszczone będą wyłącznie wjazdy docelowe do posesji. Ulice Waryńskiego i Wyszyńskiego tymczasowo będą dwukierunkowe na odcinku między Zamkową a Skłodowskiej-Curie. Na skrzyżowaniach ulicy Zamkowej z ul. Pułaskiego i ul. Kościuszki oraz ul. Zamkowej z ul. Narutowicza i ul. Traugutta będzie możliwy przejazd przez skrzyżowania na wprost.

Wprowadzana tymczasowa organizacja ruchu związana jest z kolejnym etapem robót. Wykonawca realizować będzie prace związane z:

 • budową kanału deszczowego (kontynuacja);
 • rozbiórką , przebudową układu torowo-drogowego;
 • przebudową wlotów i wylotów na skrzyżowania dróg poprzecznych z zakresie dowiązania;
 • budową peronów tramwajowych i autobusowych;
 • rozbiórką i przebudową zjazdów indywidualnych i publicznych;
 • budową parkingów;
 • budowę drogi rowerowej i ciągów pieszo-rowerowego;
 • budową oświetlenia ulicznego i przebudową kolizji elektroenergetycznych i teletechnicznych.;
 • budową odwodnienia torowo-drogowego.

Na ul. Lutomierskiej przy ul. Zamkowej zostaną uruchomione tymczasowe przystanki w obydwu kierunkach. Przystanek Zamkowa/Kilińskiego zostanie natomiast przeniesiony za skrzyżowanie z ul. Kilińskiego.

Zmianie ulegną trasy linii autobusowych: 260, 262, 265, D, T i Z41:

 • Linie 260, 262, D i Z41: autobusy pojadą objazdem ulicami: św. Jana, Partyzancką, Lutomierską do Zamkowej i dalej bez zmian. Analogiczna zmiana trasy dla linii 262, D i Z41 obowiązuje także w przeciwnym kierunku.
 • Linia 265: kursy w dni powszednie realizowane dotychczas do Dworca PKP zostaną skierowane do Sikorskiego, Piłsudskiego lub zajezdni MZK (zgodnie z oznaczeniami w rozkładzie jazdy).
  Kursy niedzielne do Dworca PKP zostaną skierowane objazdem ulicami św. Jana, Partyzancką i Lutomierską (analogicznie w stronę Pawlikowic).
 • Linia T: w kierunku Rzgowa i Guzewa autobusy linii T pojadą z Dworca PKP ulicami: Łaską, Wiejską, Moniuszki i Kilińskiego do Zamkowej. W przeciwnym kierunku pojadą natomiast zmienioną trasą ulicami: Kilińskiego, Moniuszki i Szarych Szeregów do Dworca PKP. Uwaga – w centrum autobusy linii T nie będą zatrzymywać się na przystankach Zamkowa/Okulickiego i Zamkowa/Kilińskiego (w zamian zaplanowano postój na przystankach Kilińskiego/SDH i Kilińskiego/Zamkowa).
 • Busy i przewozy pracownicze: busy do Łodzi oraz autobusy pracownicze w kierunku Rzgowa i Łodzi odjeżdżające dotychczas z przystanku Zamkowa/Kilińskiego będą odjeżdżać z przystanku tymczasowego po drugiej stronie ulicy Kilińskiego (w pobliżu kościoła św. Piotra i Pawła). Busy do Konstantynowa Łódzkiego i Konina będą natomiast odjeżdżały z przystanku Zamkowa/Okulickiego.
No Comments Yet

Comments are closed