Zamknięcie ul. Warszawskiej

Od poniedziałku 19 kwietnia zamknięta zostanie ul. Warszawka w Pabianicach na odcinku od ul. Kaplicznej do ul. Nawrockiego. Nastąpią zmiany w komunikacji miejskiej.

Z uwagi na planowane rozpoczęcie przebudowy układu torowo-drogowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą na wskazanym odcinku nastąpi zamknięcie ulicy Warszawskiej. Powyższa zmiana sprawi, iż obowiązywać będzie zakaz ruchu na wskazanym odcinku, poza docelowymi wjazdami do posesji, docelowymi wjazdami gospodarczymi, wjazdami służb komunalnych i ratowniczych. Zamknięte zostaną skrzyżowania z ulicami: Kapliczną, 3 Maja i Kresową. Objazdy odbywać się będą ulicami: Sikorskiego, Partyzancką, św. Jana oraz Kilińskiego, Świetlickiego, Nawrockiego.

Zakres prac objętych przebudową obejmuje: roboty rozbiórkowe jezdni i chodników, wykonanie torowiska tramwajowego, jezdni, chodników, sieci trakcyjnej, kabli trakcyjnych, oświetlenia ulicznego, kanalizacji teletechnicznej, systemu dynamicznej informacji pasażerskiej oraz monitoringu, usunięcie kolizji.

Niniejsza organizacja ruchu obowiązywać będzie przez cały okres trwania przebudowy ww. odcinka. Dalsze zmiany przedstawiane będą na bieżąco w stosownych komunikatach. 

Zmiany w komunikacji miejskiej

Nieczynne będą przystanki: Warszawska / Sikorskiego, Warszawska / Konstantynowska (obydwa w stronę dworca PKP) oraz Warszawska / 3 Maja (w stronę Rzgowa i Łodzi).

Autobusy linii 3 z Dworca PKP pojadą bez zmian do ul. 20 Stycznia, następnie zostaną skierowane objazdem ulicami: ks. Piotra Skargi i Bóźniczną do Konstantynowskiej, dalej stałą trasą do Sikorskiego. Zaplanowano przystanek dodatkowy na ul. Konstantynowskiej za ul. Warszawską. Zmiana trasy dotyczy tylko podanego kierunku.

Autobusy linii 4 i 6 oraz weekendowe kursy linii D z Waltera-Jankego pojadą stałą trasą do ul. 20 Stycznia, dalej objazdem ulicami: ks. Piotra Skargi i Bóźniczną do Warszawskiej, następnie bez zmian. Autobusy te zatrzymają się dodatkowo na przystanku Warszawska / Poprzeczna. Objazd obowiązuje tylko w podanym kierunku.

Autobusy linii T i Z41 z dworca PKP pojadą bez zmian do Starego Rynku, dalej objazdem ulicami: Warszawską, Konstantynowską, Partyzancką i Sikorskiego do Warszawskiej, następnie stałymi trasami do Rzgowa i Łodzi. Analogiczna zmiana trasy obowiązuje również w przeciwnym kierunku.

Przystanki dodatkowe dla linii T i Z41:

  • w kierunku Łodzi i Rzgowa: Konstantynowska, Konstantynowska / Partyzancka, Sikorskiego / PZTT,
  • w kierunku dworca PKP: Sikorskiego / Warszawska, Sikorskiego / Partyzancka, Konstantynowska / Konopna, Konstantynowska / Warszawska.

Ponadto, od 19 kwietnia autobusy linii T jadące w kierunku Rzgowa i Guzewa będą zatrzymywały się w centrum na przystanku Zamkowa / Kilińskiego zamiast na przystanku Zamkowa / Kościuszki.

Za utrudnienia przepraszamy.

No Comments Yet

Comments are closed