Zmiany od 1 września na ul. Zamkowej

Od środy 1 września zamknięty zostanie kolejny fragment ul. Zamkowej – od ul. Żeromskiego do ul. Staszewskiego. Ponadto, otwarte zostanie skrzyżowanie ulicy Zamkowej z ul. Pułaskiego i Kościuszki, a zamknięte – z ul. Narutowicza i Traugutta.

Kolejny etap tymczasowej organizacji ruchu, który będzie wprowadzony od 1 września 2021, obejmuje zamknięcie dla ruchu ul. Zamkowej na odcinku od ul. Żeromskiego do ul. Staszewskiego wraz ze skrzyżowaniami z ulicami: Żeromskiego, Lutomierską, Wyspiańskiego, Reymonta, Poniatowskiego, Konopnickiej. Umożliwione zostaną jedynie wjazdy docelowe. Kontynuowane będą także prace na odcinku od ul. Żeromskiego do ul. Kilińskiego/Św. Jana.

Zmiana organizacji ruchu wynika z postępujących robót budowlanych w centrum miasta i umożliwi Wykonawcy prowadzenie dalszych prac rozbiórkowych i robót ziemnych. Kontynuowane będą również m. in. prace związane z budową odwodnienia ulicznego, a także prace elektroenergetyczne

Małgorzata Wilczek, kierownik działu przygotowania i realizacji inwestycji Progreg InfraCity

Od 1 września zostaną wprowadzone następujące zmiany w komunikacji miejskiej:

Autobusy linii 260, 262, 265, D i Z41 pojadą tymczasowo zmienioną trasą – z Waltera-Jankego, Sikorskiego, Pawlikowic i Łodzi bez zmian do przystanku Partyzancka / Prosta, dalej objazdem ulicami: Partyzancką i Staszewskiego do Zamkowej, następnie stałymi trasami. Analogiczna zmiana trasy dla linii 262, 265, D i Z41 obowiązuje w przeciwnym kierunku.

Kursy linii 265 w niedziele i święta o godz. 7:25 i 10:25 z Pawlikowic oraz o godz. 9:07 i 12:07 z Dworca PKP będą realizowane z podjazdem na ul. Bagatela (przez ul. Traugutta).

Zawieszone zostaną przystanki Lutomierska / Zamkowa, Zamkowa / Konopnickiej i Zamkowa / Staszewskiego.

Na trasie objazdu w obydwu kierunkach zostaną uruchomione przystanki Staszewskiego / Zamkowa (w pobliżu McDonald’s). Dla ww. kursów linii 265 obowiązuje ponadto przystanek Bagatela / CH Echo.

Godziny odjazdów z krańcówek nie zmieniają się.

Zmiany na ul. Narutowicza i Traugutta

Od 1 września zamknięte dla ruchu zostanie skrzyżowanie ulic Zamkowej, Narutowicza i Traugutta.

Ulica Narutowicza na odcinku od ul. Skłodowskiej-Curie do ul. Zamkowej tymczasowo będzie dwukierunkowa. Parkowanie na ul. Narutowicza dopuszczone będzie po stronie wschodniej, wyłącznie na chodniku.

Za utrudnienia przepraszamy.

No Comments Yet

Comments are closed