Kolejne zmiany w organizacji ruchu

Od poniedziałku 20 września został wprowadzony kolejny etap tymczasowej organizacji ruchu w Ksawerowie. Etap ten obejmuje zmianę przebiegu drogi wojewódzkiej nr 482 – ul. Łódzkiej, a także zamknięcie skrzyżowania ul. Łódzkiej z ul. Bema.

Zmiana organizacji ruchu wynika z konieczności przebudowy fragmentu torowiska tramwajowego znajdującego się na przecięciu z drogą wojewódzką. Zdemontowane zostały istniejące bariery, aby poprowadzić ruch starym śladem drogi oraz istniejącym łącznikiem do DW482.

Jednocześnie, od czwartku 16 września został przywrócony ruch na skrzyżowaniu ulic: Warszawskiej / Pietrusińskiego w Pabianicach oraz Łódzkiej / Nowej w Ksawerowie.

Z kolei od piątku 17 września sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Zamkowej, Kilińskiego i św. Jana w Pabianicach pracuje w trybie światła żółtego migowego. Przypominamy, że zgodnie z istniejącym oznakowaniem, pierwszeństwo przejazdu mają kierujący poruszający się ul. Zamkową. Zmiana ta ma na celu upłynnienie ruchu na drodze wojewódzkiej nr 485.

No Comments Yet

Comments are closed